Aleksander Poniewierski jest globalnym liderem cyfryzacji i nowych technologii w jednej z największych międzynarodowych firm świadczących usługi profesjonalne i konsultingowe. Aleksander PoniewierskiOdpowiada za prowadzenie praktyki doradczej ukierunkowanej na rozwój strategii, projektowanie, wdrażanie, optymalizację procesów, innowacyjność modeli biznesowych oraz bezpieczeństwo i ochronę danych dla głównych klientów firmy na świecie. 

Jest uznanym na świecie ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony infrastruktury krytycznej. W roku 2020 otrzymał tytuł World IoT Leader of the Year, nagrodę przyznawana przez międzynarodową społeczność nowych technologii. W tym roku mianowanych było ponad 600 firm do tego tytułu. Ostatecznie w finale znalazło się 25 liderów najnowocześniejszych technologii, wśród nich liderzy takich firm jak Google, IBM, Amazon, Simens, Microsoft, Accenture, Apple itp.

Wcześniej kierował globalną praktyką doradztwa w zakresie Internetu Rzeczy, a jeszcze wcześniej odpowiadał za doradztwo w zakresie nowych technologii na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki. W trakcie swojej kariery zbudował technologiczną praktykę doradczą w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie prowadził liczne projekty IT i OT dla największych firm w regionie. 

Zanim zajął się konsultingiem, odpowiadał za zarządzanie bezpieczeństwem IT w firmach telekomunikacyjnych. Jest członkiem Rady Doradczej Center for Global Business na Uniwersytecie Teksańskim w Dallas (UDT). Prowadził liczne wykłady na temat nowych technologii, modeli biznesowych i bezpieczeństwa cybernetycznego na wielu uczelniach biznesowych i inżynieryjnych, w tym na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Teksańskim w Dallas (UTD), Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Sztokholmie. 
Jest autorem wielu publikacji i szanowanym prelegentem na licznych konferencjach związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym oraz transformacjami cyfrowymi.

W 1997 roku ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim z tytułem magistra informatyki. W 2008 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ponadto uczestniczył w wielu programach podyplomowych prowadzonych przez Harvard Business School, Carnegie Mellon, Stanford i IMD.  

Jest profesjonalnym fotografem. Jego prace były publikowane w międzynarodowych magazynach fotograficznych. Jest laureatem prestiżowego konkursu fotograficznego organizowanego przez National Geographic.